skip to Main Content
1-800-987-654 admin@totalwptheme.com
Avantajlı Elektronik Paranız Paykasa

Avantajlı Elektronik Paranız Paykasa

Hepimiz biliyoruz ki, tüketici alışkanlıkları günden güne değişiyor. Birçok konuda olduğu gibi, alışveriş ve ödemelerimizde de hızlı ve güvenli bir yol arıyoruz. Geleneksel yöntemler, çağımızın getirdiği yoğun tempoda, zaman zaman yetersiz kalabiliyor. Oturduğumuz yerden, birkaç parmak hareketiyle beğendiğimiz ürünlere ulaşmak istiyoruz. E-ticaretin gittikçe yaygınlaştığı, alışveriş sitelerinin çeşitli indirim ve kampanyalarla müşteri çektiği günümüzde, bu hiç de zor değil.

Alışveriş siteleri, ödeme ekranlarında bize farklı seçenekler sunuyorlar. Banka kartı, kredi kartı, havale ile ödemelerimizi yapabiliyoruz. Bunları yaparken, kimi kullanıcılar tedirgin olabiliyorlar. Hesap bilgilerini girmekten, güvenlik nedeniyle çekinebiliyorlar. Artık bu kullanıcılar için pratik ve güvenli bir yol var: Paykasa kart kullanmak!

Teknolojiyi takip edenlerin, internette sıkça alışveriş yapan kullananların aşina olduğu, ön ödemeli bir nakit ödeme aracıdır. Ceresline Voucher Limited isimli, İngiltere kökenli bir şirket tarafından dolaşıma sokulmuştur. Tek kullanımlık olan bu sanal kartın kullanım süresi 1 yıldır.

Hızlı ve Güvenli Bir Ödeme Seçeneği İçin Adım Adım Paykasa

Nakit ödeme yolunu benimseyen ya da banka veya kredi kartı kullanmaya alışmış müşteriler için, Paykasanın nasıl kullanılacağı kafa karışıklığına yol açabilir. Bunun için yazımızda bu sanal kartın nasıl kullanılacağını adım adım anlatmaya çalışacağız.

-Öncelikle şunu belirtelim: Paykasa, elinize ulaşması için günlerce bekleyeceğiniz bir fiziksel kart değildir. Resmi firmalar aracılığı ile, internet üzerinden birkaç dakika içinde sanal kartınıza sahip olabilirsiniz.

Paykasa, Euro bazında satın alınan bir sanal karttır. Limiti siz belirlersiniz. Bu kartlardan 10 Euro değerinde alabileceğiniz gibi, 350 Euro değerinde de satın alabilirsiniz.

-Güvenilir sitelerden aldığınız, belirlediğiniz miktarda online olarak Paykasa satın aldınız. Sonraki işlemlerin de çok basit olduğunu söyleyebiliriz. Satın alma işleminden sonra size elektronik posta ve kısa mesaj yolu ile 16 haneli ve tek kullanımlık bir pin kodu verilecektir. Bu kod kişiye özel oluşturulan, harf ve rakamlardan oluşan bir koddur.

-Paykasanın Euro bazlı satın alındığından, yazımızda bahsetmiştik. Eğer yurtiçi sitelerden alışveriş yapacaksanız, öncelikle kartınızı Türk lirasına çevirmeniz gerekir. Bunun için, satın alma işlemi yaptığınız firma ile iletişime geçmelisiniz. Bu işlem ve daha birçok sorunuzun yanıtı için, bu firmaların canlı destek bölümleri yedi gün yirmi dört saat hizmetinizde olacaktır.

-Canlı destek bölümü aracılığı ile size yardımcı olacak olan müşteri temsilcisi, sizi o günün kur ve alım- satım değeri ile ilgili bilgilendirecektir.

Paykasa kartınızın Türk lirasına çevrilmesi için, kart numaranızı, kartınızın son kullanma tarihini kredi kartlarında olduğu gibi güvenlik kodunuzu müşteri temsilcisine iletmelisiniz. Ödeme yapacağınız hesap numarasını da öğrendikten sonra, size 16 haneli bu pin kodu iletilir. İlgili sitenin ödeme ekranından, Paykasa ile öde seçeneğini tıkladıktan sonra, ödemeniz tamamlanır.

-Ödeme sonrası kalan paranız için de endişelenmenize gerek kalmaz. Çünkü artan para, vakit kaybetmeden bakiyenize eklenir. Bu işlemi online olarak, istediğiniz saatte yapabilirsiniz.

-İşlemleriniz bittikten sonra, bu bilgiler imha edilir. Böylelikle, bu bilgilerin üçüncü kişilerin eline geçeceği korkusu yaşamadan, rahat bir alışveriş deneyimi yaşarsınız.

Görüldüğü gibi Paykasa kısa zamanda alınır, hemen alışverişe başlanır. Bu yüzden, kullanımı giderek artan bir elektronik paradır. Yazımızı bitirmeden önce şunu hatırlatmakta fayda görüyoruz: Tüm bu işlemler için, güvenilir, işinin ehli ellerle çalışmalısınız. Tüm sektörlerde olduğu gibi, bu alanda da kötü niyetli kişilere rastlanabilir. Dolandırıcı kişilerle karşı karşıya gelebilirsiniz. Önemli olan resmi aracı firmalara ulaşmak, karşılıklı güven temelini kurmaktır. Güvenilir sitenizi bulduğunuzda, sorunsuz alışverişin ve son teknolojinin keyfine varabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top