skip to Main Content
1-800-987-654 admin@totalwptheme.com
E-Ticaret İle Gelişen Sanal Kart Sistemi

E-Ticaret İle Gelişen Sanal Kart Sistemi

Hemen hemen birkaç yıldır yeni ortaya çıkmış bir tabir ‘sanal para’. Peki, nedir bu sanal para? İnsan elinde varlığını hissedemediği kâğıt ya da metal parçasına para diyebilir mi? Bu sorunun cevabı evet olacak. Artık sanal para diye bir kavram ortaya çıktı. E-ticaret devrinin ortalığı yakıp kavurmasıyla başlayan sanal para birçok kullanıcının da ilk tercihi.

Eskisi gibi mağazaları gezmek artık insanları açmıyor. Birçoğumuz zaten işten eve yorgun geldiği için bir de alışveriş yapmak için dışarıda vakit öldürmek istemiyoruz. Bunun için teknolojinin de etkisiyle harika web siteleri oluşturuldu.

Web sitelerinden alışveriş yapabilmek için bir kredi kartına ihtiyaç var. Kredi kartı yoksa da en azından banka kartı mutlaka olmalı. Aksi takdirde elimizdeki nakit parayı bilgisayara doğru uzatınca ödeme yapamıyoruz maalesef. En azından teknoloji henüz o kadar da gelişmedi.

Şimdilerde kredi kartı yerine internetten alışveriş yapabilme imkânı tanıyan bir sistem daha popüler olma yolunda ilerliyor. Bu yeni sistemin ismi paykasa. Paykasa kart sistemi diğer e-ticaret ödeme sistemlerine göre çok daha kullanışlı, basit ve işlevsel.

Sanal Kart Devrinde Bir Numara Paykasa!
Paykasa üzerinde on altı haneli müşteri pini olan bir sistem. Kartın fiziksel görünüşünde müşteri pini yazılı. Ayrıca paykasa kart sisteminde herkese özel olan bir güvenlik kodu da var.

Paykasa güvenilir, korunaklı, sistematik ve oldukça basit bir sistem. Paykasa, sahip olmak isteyen müşterilerden herhangi bir finansal ya da kişisel bilgi istemeyen bir sistem. Bu da güvenilirliğini gösteren etmenlerden biri! Ayrıca paykasa kredi kartlarındaki gibi sınırlı ya da sınırsız bakiyeye sahip değil. Paykasa almak isteyen kişiler bakiye seçerek alıyor. Şöyle ki; tüm paykasa kartlar bir sabit bakiyeye sahip. 10, 15, 20 Euro ile başlayarak 5’in katları halinde bu bakiyeler devam ediyor. 20 Euro’luk bakiye sıklıkla tercih edilenlerden biri.

Bakiye kullanımına örnek vermek gerekirse mesela 20 Euro paykasa kart sahip olmak istiyorsunuz. Tedarikçi firma ile dilediğiniz gün ve saatte iletişime geçerek talebinizi belirtiyorsunuz. 20 Euro paykasa kart sahibi olmak bu kadar kolay. 20 Euro kart sahibi oldunuz. İnternette herhangi bir web sitesine girerek alışveriş yapıyorsunuz. Daha sonra ödeme kısmına gelerek paykasa ile ödeme seçeneğini seçiyorsunuz. Bunun ardından da on altı haneli müşteri pininizi giriyorsunuz. İşte bu kadar! Paykasa kart ile alışverişinizin ödemesi tamamlandı. Eğer 20 Euro paykasa kartınızın içinde bakiye kalırsa da bu sistemde paniğe kapılmak, dert etmek yok! Kalan bakiyeleriniz Türk Lirasına çevrilerek size iade ediliyor. Daha önce böyle bir sistem duymuş muydunuz?

20 Euro paykasa kartınızın içinde ne kadar alışveriş yaptıysanız o kadar tutarda ödemeniz çekilir. Bu ücrete ek bir faiz işleme süreci gerçekleşmez. Faiz olmayan nadir sistemlerden biridir paykasa. Kullanıcıların kart kullanımını etkilemeyen, kimseyi bunaltmayan ve problem çıkarmayan bir sistem! Yani diğer kartların tam tersi! Ne bir kredi kartı ne de banka kartı, paykasa çok farklı!

Paykasa Kullanım Zorluğu Var Mı?
Paykasa kullanım zorluğu bir çocuğun kullanabileceği kadar basit seviyede. Bu nedenle birçok yaş grubu tarafından tercih edilen bir sistem. Paykasa kart üzerinde yazan müşteri pin numaralarını doğru girebilmek buradaki tek etken. Alışveriş yaptıktan sonra paykasa ile ödeme seçeneğinde müşteri pini girerek kolayca ödeme yapabilirsiniz. Bundan sonraki süreç ne mi? Yalnızca evinizde kargonuzu beklemek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top