skip to Main Content
1-800-987-654 admin@totalwptheme.com
E-Ticaret Şubesi Bulunan Mağazalar

E-Ticaret Şubesi Bulunan Mağazalar

İnternet kullanımının yaygınlaşmaya başlaması bundan 10 veya 15 yıl öncesine kadar uzanıyor. Bireylerin internete düşkünlüğünün artmasıyla da teknoloji odaklı çalışan kişiler bunu bir meslek haline dönüştürdü. Örnek vermek gerekirse e-ticaret üzerinden satış yapan firmalar. Şuan internet adresinde bir şubesi olmayan mağaza yok denecek kadar az. Hatta hali hazırda bir mağazası olmayıp yalnızca internet üzerinden satış yapan yerler dahi mevcut. Oldukça avantajlı bir sistem olduğundan firma sahipleri sürekli internet satışlarını arttırmanın peşinde!

Hal böyle olunca vatandaşlar da çeşitli reklamlar ve bazı avantajlarla e-ticaret sistemini kullanmakta. İnternetten alışveriş yapma sebeplerine gelinecek olunursa; mağaza gezmeye vakti olmayanlar, işten eve yorgun gelenler, aradıklarını dükkânlarda bulamayanlar, internette daha çok seçenek olduğunu düşünenler derken say say bitmez.

İnternetle alışveriş ne ile olur peki? Nakit para web sitelerinde geçerli olmuyor. Bu durumda insanları kredi kartı kullanmaya teşvik ediyor. Yalnızca internet alışverişleri için kredi kartı çıkartan insanlar bile var. Fakat gün geçtikçe kredi kartı ekstreleri insanları yorar hale geldi. Bunun için de kredi kartına muhtaç olmamak adına farklı sistemler geliştiriliyor. İngilizler de bu sistemlerden birini bularak ismine ‘paykasa’ demiş.

İngilizlerin Dahi Buluş ‘Paykasa’
Paykasa, diğer adıyla epin kredi kartına oldukça benzeyen fakat işlevsel anlamda kredi kartından çok farklı bir sistem.

Bir kere paykasa çıkartmak için ne bir maaş bordrosu ne de ev tapusu gerekiyor. Hatta kefil, senet, sayfalarca kâğıda atılan imzalar bile yer almıyor bu sistemde. Paykasa kart bizlerin ne finansal durumunu, ne de aile bilgisini ya da kişisel bilgilerini istemiyor. Çünkü bu sistem yalnızca kullanıcı odaklı! Kullanıcıların en avantajlı kart kullanabilmesi için olumsuz hiçbir durumu barındırmıyor.

Paykasa kart sisteminde ödemelerinize ek hiçbir ücret ödemezsiniz. Kulağa biraz tuhaf geldi değil mi? Bu sistemde faiz denen bir şey yok. Kullanıcı odaklı demiştik ya!

Paykasa kredi kartları gibi ekstre sunmaz demiştik. Çünkü paykasa kart sisteminde kredi kartları gibi ay sonu bakiyesi yok. Ya da asgari ödeme tutarı! Çünkü paykasa kart alırken zaten bakiyeli şekilde alıyoruz. Nasıl mı?

Paykasa Kart Bakiyeleri
Öncelikle şunu söylemeliyiz ki; paykasa kart bakiyeleri Euro cinsinden. Bunun nedeni sistemin Türkiye’de üretilmemiş olması. Zaten Türk Lirası ya da Euro olmasının bir farkı yok. Sistemin Euro olması bir avantaj bile sayılabilir. Çünkü yalnızca Türkiye odaklı firmalara ödeme yapma sınırı yok. Yurtdışı firmaları için paranızı tekrar döviz kurunda çevirmek zorunda değilsiniz!

50 Euro Paykasa Kart
Paykasa kart bakiyeleri 10, 15, 20, 25 Euro gibi 5’in katları şeklinde artarak müşterilere sunuluyor. Burada en çok tercih edilen bakiyelerden biri 50 Euro paykasa kart. Bu bakiye ile alınabilecek birçok oyun, yapılabilecek bir sürü alışveriş var. Paykasa kart; Skype, Facebook, FishVille gibi daha birçok sitede kullanılabiliyor. Ama size bir sır vereyim! Bu sistemi en çok online oyun oynayan kişiler kullanmakta! 50 Euro paykasa kart bakiyesiyle yapılabilecek bir sürü madde var. Hatta bu bakiye size fazla bile gelebilir.

Sadece oyunda değil. Mobil uygulamalar, sosyal medya, chat siteleri, alışveriş web adresleri gibi birçok kullanım alanı da mevcut. Sistemin belirli bakiyelerde olmasının birçok avantajı var. Alışveriş, chat, oyun kullanımı belirli kotalarda sınırlı kalıyor. Bu da tüketicinin fazla harcama yapmasını engelliyor ve tüketiciye kazanım sağlıyor.

Paykasa tüketici odaklı bir sistem demiş miydik? Elbette demiştik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top