skip to Main Content
1-800-987-654 admin@totalwptheme.com
Gelişen Teknolojiyle Beraber Sanal Kart Paykasa

Gelişen Teknolojiyle Beraber Sanal Kart Paykasa

Son zamanlarda tüm dünyayı kasıp kavuran internet modası hepimizi etkisi altına aldı. Sokakta oynanan oyunlar internet oyunlarına, mağaza ve dükkân alışverişleri internet şubesi olan firma alışverişlerine bıraktı. Hal böyle olunca da para da yerini sanal paraya bırakmış durumda. Bundan yalnızca birkaç yıl önce sanal para olacak deseler hepimiz olur mu öyle şey der güler geçerdik. Fakat teknoloji çağında bu mümkün kılındı.

İnternet üzerinden yaptığımız harcamaları nakit para ile yapamıyoruz. Ne sistem bunu kabul edebilir durumda ne de uzaktan alışveriş yaptığımız firmalar. Bu sebeple kredi kartı ya da banka kartlarına muhtaç duruma geldik. Fakat bu kartlar da bir nevi insanları sömürüyor. Bankaların günler süren sorguları, taksitlendirme çabaları, faizler, kefil şartları gibi durumlar bizleri bunalttı.

Peki, bu durum böyle devam mı edecek? Elbette hayır. İngilizler gelişen teknolojiyle beraber yeni bir sanal para geliştirdi. Bu sanal paraya da epin yani paykasa adını verdiler. Şimdi bu teknoloji harikası paykasa konusunu biraz inceleyelim.

Epin Ya Da Paykasa, İşte Yeni Sanal Para!
Paykasa tıpkı kredi kartı gibi gözüken ama içerik olarak kredi kartından çok farklı olan bir e-para sistemi. Bu sistemde on altı haneli bir müşteri numarası değil de müşteri pini bulunuyor. Müşteri pini yalnızca kişiye özel bir sistemi içermekte. Ayrıca paykasanın kredi kartları gibi güvenlik kodu da var. Fakat paykasa ile kredi kartı arasındaki en büyük fark nedir diye soracak olursanız elbette ki paykasanın faizsiz olması deriz.

Yanlış duymadınız! Faizsiz bir sistem sizi gerçekliğini sorgulamaya yönlendirse de bu gerçek. Paykasada faize dair hiçbir nokta yok. Bu yüzden tercih edilirliği de oldukça yüksek.

Paykasa son derece güvenli bir sistemden oluşuyor. Yalnızca kişiye özel olması, bireylerin kayıt yaparken finansal veya şahsi hiçbir bilgisine erişmiyor oluşu olumlu özelliklerinden.

Paykasanın sisteminde kredi kartlarında yaşanan banka problemleri de olmuyor. Paykasanızı temin ettiğiniz internet adresi neresiyse 7 gün 24 saat oradan çevrimiçi destek alabiliyorsunuz. Düşünsenize saatler süren müşteri hizmetleri ulaşma çabası yok!

Paykasa Mı? O Da Ne?
Paykasa internet üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde kullanabileceğiniz bir sanal para birimi dersek yanlış bir tanım olmaz. Paykasa kart sisteminde belirli tutarlarda bakiyeler var. Bunlar 10 Euro ile başlayıp 5000 Euro’ya kadar devam ediyor. Bu bakiyelerden ihtiyacınız olan tutarı belirleyip kartınızı ona göre tedarikçi firmadan istiyorsunuz. Paykasa tedarikçisi firma da size özel paykasanızı gönderiyor. Paykasa neden TL değil de Euro cinsinden işliyor derseniz de kısaca şöyle özetleyebiliriz; paykasalar Türkiye’de üretilmediğinden TL cinsinden bakiyeleri de yok. Ayrıca bu özellik yurtdışı üretim yapan firmalardan ürün satın alabilmek için de avantajlı bir durum.

Yüksek limitli kredi kartlarında yaptığınız harcamaları sınırlayamayanlardan mısınız? Ne kadar harcamak isterseniz o kadar tutarda bakiye paykasa alarak oluşabilecek zararlardan dönebilirsiniz. İster 20 Euro bakiyede ister 3000 Euro bakiyede paykasanız olsun. O günün döviz kuru neyse Euro cinsinden paykasa tutarınız TL olarak çevrilir. Böylece hesabınızı yönetebilirsiniz.

Paykasanın avantajlarından biri de somut değil sanal kart olması. Günümüzde hırsızlık oldukça rövanşta bir suç. Bu suç para çalmaktan kredi kartı çalma, şifre kırıp kartı kullanmaya kadar gidiyor. Fakat paykasa ile hırsızlar sanal paranızı çalamıyor. İşte sanal dünyanın avantajlarından biri! Paykasa ile oyun, giysi ne isterseniz satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken istediklerinizi sepete atmak ve paykasa ile ödeme seçeneğine tıklamak. Gerisi avucunuzda!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top