skip to Main Content
1-800-987-654 admin@totalwptheme.com
Paykasa Hakkında Biraz Bilgi

Paykasa Hakkında Biraz Bilgi

Sanal para diye bir kavram duymuş muydun? Evet, sen, bunu okuyan kişi! Elinde sayamadığın ama var olan bir para biriminden söz ediyorum. Kredi kartı gibi olan ama aslında kredi kartına benzemeyen bu para birimini şimdi sana tanıtacağım.

Bu para birimine paykasa deniliyor. Bir diğer adı da epin. Türk ismi olmaması İngiltere’de üretilmesinden kaynaklanıyor. Epin de zaten İngilizce electronic personal identification number kelime öbeğinin baş harflerinden meydana gelen bir kısaltma. Bu kelime öbeği direk çevrilince elektronik kişisel kimlik numarası anlamına geliyor.

Buradan kullanıcılara; paykasa sisteminin tamamen kişisel olduğuna dair bir algı oluşturulmak isteniyor. Bu algı tamamıyla doğru. Paykasa; kişisel verilerinizi, finansal durumunuzu, evinizi, işinizi sorgulamaz. Paykasa bilgilerinizi güvenle korur ve müşteri pininizi size özel kılar.

Müşteri pini ne midir? Paykasa müşteri pini; kredi kartları üzerinde bulunan müşteri numarasına benzer. Tıpkı müşteri numarası gibi 16 hanelidir ve rakamlardan oluşur. Fakat bu sistemde farklı olarak rakamların yanında harfler de yer alabilir. Müşteri pini tamamen kişiseldir ve başka hiçbir müşteri piniyle aynı olamaz. Paykasa da kredi kartı gibi bir güvenlik kodu vardır. Bu kod güvenliğin sağlanması için oldukça önemlidir.

Paykasa limit dolana kadar harcamalar yapacağınız, uzun kart ekstreleri getirecek bir sistem değildir. Ne kadar tutara ihtiyacınız varsa o kadar limiti olan bir paykasa alırsınız. Paykasa sistemi bakiye şeklinde çalışır. Birçok bakiye seçeneği olan bir sistemdir. Bu bakiyeler 10 Euro olarak başlar. Euro cinsinden bakiye vermesinin sebebi sistemin Türkiye’de değil İngiltere’de oluşturulmasıdır. Fakat ihtiyaç halinde günün döviz kuru her ne ise o şekilde çeviri yapılır ve paranız değer kaybetmeden işlem görebilir.

Diyelim ki; istediğiniz bakiyede paykasa temin ettikten sonra harcama yaptınız ve paykasa kartınızda bir miktar kaldı. Bu miktarı harcamaya uğraşmak zorunda değilsiniz. Paykasa temin ettiğiniz firma ile görülerek bu bakiyeyi nakde çevirebilirsiniz. İşte paykasa bu kadar müşteri dostu olan bir sistem.

Paykasa ile kredi kartını ayıran en büyük ve temel özelliklerden biri de paykasa sisteminin faiz içermemesidir. Bu bilgi biraz şaşırtıcı olabilir sizler için. Günümüzde her şeye faiz girdiği düşünülürse şaşırtıcı olması da oldukça doğal! Paykasa müşteri dostu derken ciddiydik. Ne kadar harcama yaparsanız o kadar ödeme yapacağınız, kullanışlı bir sistem.

İyi De Nereden Paykasa Alacağım?
Paykasa elde etmek istiyorsunuz fakat nasıl temin edeceğinizi bilmiyor musunuz? Paykasa sanal para olduğuna göre temini de sanal şekilde olur diyebiliriz. Bu işi yapan firmalara internet aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Paykasa almanızı sağlayacak firma size ne kadarlık bir bakiye istediğinizi soracaktır. İstediğiniz tutarı söyledikten sonra paykasanızı isteyebilirsiniz. Paykasa kullanımı için yaş sınırı yoktur. Bu sistemi 7 yaşından 70 yaşına kadar herkes kullanabilir. Oldukça basit, pratik ve kullanışlı bir sistemdir. Paykasa temin edeceğiniz firma ile günün herhangi bir saatinde temas sağlayabilirsiniz. Online destek ile problemlerinize çevrimiçi yardım alabilirsiniz. Firmalar kesinlikle size yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaktır.

Paykasa İle Nasıl Ürün Satın Alabilirim?
Paykasa sanal satış yapan firmalardan aldığınız ürünlerin ödemesinde kullanılabilir. Bu ürün ister kıyafet, ayakkabı, takı olsun, isterse oyun ya da başka bir şey. Tek yapmanız gereken alışveriş yapmak istediğiniz web sitesine girmek, dilediğiniz ürünü sepetinize atmak ve paykasa ile ödeme seçeneğine tıklamak. Paykasa ile ödeme seçeneği alanına geldiğinizde sistem sizden müşteri pininizi isteyecektir. Burada on altı haneli müşteri pininizi girerek satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top