skip to Main Content
1-800-987-654 admin@totalwptheme.com
Paykasa İle Çevrimiçi Ödemeler Yapmak

Paykasa İle Çevrimiçi Ödemeler Yapmak

Paykasa, kullanıcıların çevrimiçi alışveriş ve aboneliklerin ödemeleri ve World Wide Web’e üyelik gibi hizmetlere erişmelerini sağlayan bir elektronik ödeme çözümüdür. Paykasa, online ödeme alanında önemli bir Moneybookers, PayPal ve diğerleri gibi şirketlere doğrudan bir rakiptir.

İlçeye bağlı olarak, Paykasa bir dizi perakende satış mağazasında şahsen satın alınabilir. Şirket, Avrupa Birliği’nin trans-Avrupa e-hizmetler programı tarafından geleneksel bankacılık yerine mikro ödemeler için bir çözüm olarak ayın bir projesi olarak öne çıkma ayrıcalığına sahiptir.

Paykasa, mantıksal, sezgisel ve kullanımı kolay bir web tabanlı kullanıcı dostu arayüze sahiptir. Paykasa’ın kalbinde 16 basamaklı bir kişisel kimlik numarası (PIN) kodu bulunur. Bu kodlar, akıllı yazarkasalar tarafından üretilen kartlara veya hatta satış fişlerine basılmaktadır. Bu PIN kodları, dünyanın her yerindeki Paykasa ağına bağlı 450.000’den fazla perakende satış noktasından herhangi birinde nakit olarak satın alınabilir.

Paykasa web sitesi çeşitli dillerde bilgi sunar ve kullanıcılar PIN kodlarını satın alabilecekleri bir mağaza arayabilir veya belirli bir fişte bıraktıkları para miktarını kontrol edebilirler. Ayrıca mevcut promosyonları ve sadece Paykasa müşterisine sunulan özel teklifleri görüntüleyebilirler. Örneğin, Birleşik Krallık’ta spor yapmaktan bahseden Paykasa müşterileri, en sevdikleri sporu bahse girmek için 5 Euro değerinde bir PIN imzalayabilirler.

Çevrimiçi Ödemeler Yapmak
Paykasa bugün mevcut olan en doğrudan elektronik ödeme yöntemlerinden biridir. Kullanıcılar en yakın perakende satış noktasını bularak ve peşin ödemeli elektronik bir çek fişi alarak bir PIN kodu satın alabilirler.

PIN kodlarının çevrimiçi alımları sadece Avusturya ve İsviçre’de yapılabilir. Bir Paykasa PIN’i verildiğinde, sadece sert para birimi gibi çalışır. Kullanıcılar bu PIN kodunu bir fatura yığını gibi korumalıdır.

Paykasa ile ödeme yapmak, bir servis sağlayıcı satıcısının web sitesini ziyaret etmek ve PIN kodunu girmek kadar basittir. Çevrimiçi satıcı, büyük bir satın alma durumunda birden çok PIN kodunu kabul edebilir. Paykasa nakit gibi çalıştığı için, kullanıcılar sadece online olarak kontrol edilebilen PIN’leri üzerindeki denge konusunda endişelenirler. PIN kodu sıfır bakiyesini gösterdiğinde, başka bir tane elde etme zamanı.

Güvenlik
Bir Paykasa elde etmek, uygun, güvenli, anonim ve özel işlemdir. Hiçbir kredi kartı veya banka kartı gerekmez ve yapılan tek bilgi doğrulaması müşterinin yaşıdır. Bir Paykasa işlemi ile hiçbir kişisel veri açıklanmamıştır ve kullanıcılar bir PIN’in tüm bakiyesini sadece bir defalık PIN kodunu açıklayarak başkalarına aktarabilmektedir.

Çevrimiçi ödeme yaparken Paykasa, her müşteriye özgü bir dijital güvenlik sertifikası verir. Paykasa yalnızca onaylanmış çevrimiçi ortaklarla çalışır ve yapılan her ödeme en az 128 bit Güvenli Yuva Katmanı (SSL) bağlantısıyla gerçekleştirilir.

Çevrimiçi kumar

PayPal gibi elektronik ödeme sağlayıcıları, çevrimiçi kumar sitelerine transfer yapılmasına izin vermez ve bu nedenle oyuncular genellikle Paykasa’ın güvenliğine ve anonimliğine yönelirler.Birçok çevrimiçi kumar siteleri ve spor kitapları, depozitolar için Paykasa PIN kodlarını kabul eder, ancak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mağazalardan satın alınan PIN kodlarının çevrimiçi kumar oynamak için işe yaramayacağını belirtmek önemlidir.

Paykasa kullanma maliyetleri

Banka hesaplarından ve diğer ön ödemeli hizmetlerden farklı olarak, Paykasa müşterileri için en az ilk on iki ay boyunca bir PIN kodu verildikten sonra nispeten ücretsizdir. Bir yıl sonra, her ay iki avroluk bir idari ücret tahsil edilir – ancak Paykasa yönteminin yapısı kullanıcıların tek bir PIN kodunu çok uzun süre tutamayacaklarını düşündürür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top