skip to Main Content
1-800-987-654 admin@totalwptheme.com
Paykasa Karta Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Paykasa Karta Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Paykasa kart öncelikle sanal olarak var olan fakat somut olarak var olmayan bir karttır. Bu nedenle Paykasa kartlara para yatırma işlemi veya bu kartlardan para çekme işlemi normal kredi kartı ya da banka kartı ile aynı şekilde yapılamamaktadır. Bu sanal kartın kullanıcıları, bu kartlara para yatırma ya da bu kartlardan para çekme işlemlerini yine sanal ortamdan gerçekleştirmektedir.

Paykasa karta para yatırma işlemi yapılırken ilk önce kart satın alma işlemi gerçekleştirilir. Bu kartların içindeki bakiye ihtiyaca göre belirlenir. Çünkü bu sanal kartların genellikle kullanım süresi 1 aydır ve güvenlik sebebi ile sonrasında bu kartlar kullanılamamaktadır. Paykasa kartı satın alırken 10€, 15€, 20 €, 25€, 30€, 50€, 250€, 500€ vb. bakiyelerde satın almanız mümkündür. Bu kartlar Euro olarak satılmaktadır ancak internette işlem yapacağınız sitenin para birimlerine günlük döviz kuru üzerinden çevrilebilmektedir. İnternetten hangi firmadan paykasa kart almaya karar verdiyseniz o sitenin hesap bilgilerini canlı destek müşteri hizmetlerinden almanız gerekmektedir. Hemen akabinde bu bilgileri doldurarak hesap numarasına EFT ya da havale yardımı ile para gönderme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Hangi kartı almak istediğinize karar verdikten sonra işlem yaptığınız siteye ödeme yaparakpaykasa kart sahibi olabilirsiniz. Ardından siteden size verilen 16 hanelipin kodu ile kartınızı kullanabilirsiniz. Bu sayedeinternet sitelerinde, oyun sitelerinde güvenle işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Paykasa Kart İle Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?
Paykasa kart ile para çekme işlemi yapılırken hangi site aracılığı ile paykasa kart oluşturulmuş ise o siteyle bağlantıya geçerek buradan işlemlerinize devam edebilirsiniz. İlk olarak paykasa kartınıza yüklemiş olduğunuz bakiyeyi işlem yapmış olduğunuz internet sitesinden talep etmeniz gerekmektedir. Bu talep paykasa olarak yapılacaktır. Paykasa kart karşılığında ödeme yapmış olduğunuz bakiye kadar Euro bakiye verilecektir. Paykasa olarak alınan bu bakiye pek çok internet sitesinden firmaya Paykasa kart bozdurma bölümünden sitenin müşteri temsilcileri aracılığı ile kartınızı anında paraya çevirebilirsiniz.

Paykasa kart ile para çekme işlemi oldukça kolaydır. Bozdurma işlemini yapmaya karar verdikten sonra Paykasa kart bozdurma ekranına giriş yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra site sizden Paykasa kart bilgilerinizi ve paranın aktarılacağı hesap veya kredi kartının ait olduğu bankanın bilgilerini girmenizi isteyecektir. Bu bilgilerde eksiksiz ve hatasız olarak girildikten sonra birkaç dakika içerisinde banka hesabınıza ya da kredi kartınıza paranız aktarılmış olacaktır.

Aynı gün içerisinde bu aktarımı yapılan paranızı nakit olarak bankanızdan çekebilir ya da farklı işlemlerde kullanabilirsiniz. Aktarım işlemlerini tamamlayan sistemler tarafından hesabın blokelenmesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Bu şekilde bloke sorunun olmaması da Paykasa kart kullanımının bir avantajını daha ortaya koymaktadır. Aktarımı yapılan para en geç birkaç dakika içerisinde hesabınızda olacağından iç huzur ile yine bu kartları kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ancak Paykasa kartı bozmak istediğiniz sitelerin güvenli oluşu sizler içinde oldukça önemli olacaktır. Paykasa kartı satın almış olduğunuz firmanın bozdurma işlemini yasal karşılayıp karşılamadığı büyük önem taşımaktadır. Yasal olarak karşılanmayacak olan internet sitelerinin isimleri paykasa kartı satın almış olduğunuz internet firması tarafından genellikle paylaşılmaktadır. Yine de bu internet siteleri üzerinden işlem yapmış iseniz mağduriyet yaşamamak için canlı destek hizmetine başvuru yapabilir, buradan nasıl işlemler yapabileceğiniz hususunda daha doğru bilgiler alabilirsiniz.

Belirtmiş olduğumuz gibi Paykasa karta sahip olmak oldukça kolay ve hızlıdır. Kullanımı günlük hayatta da pek çok açıdan işimizi kolay kılmaktadır. Ancak para bozdurma işlemleri sırasında yapmanız gerekenleri dikkatlice incelemeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top