skip to Main Content
1-800-987-654 admin@totalwptheme.com
Paykasa Nasıl Bir Sistem?

Paykasa Nasıl Bir Sistem?

Gün içinde mağaza gezmeye vaktiniz mi yok? İnternet üzerinden mi alışveriş yapmak istiyorsunuz? Peki ya kredi kartı borçlarından bıktınız mı? Benim ne bankalarla ne de kartlar, limitler ve sınırlarla işim olmaz mı diyorsunuz? İşte size aradığınız o fırsat! İstediğiniz tüm özellikler kapınıza geliyor. Size sadece koltuğunuza yaslanıp bilgisayarı açmak, ardından da alışveriş yapmak kalıyor. İstediğiniz her şeyi alabilmeniz için harika bir fırsat var bu yazıda! Hadi, okuyun ve daha fazla zamanın gerisinde kalmayın!

Asrın Buluşu Paykasa
Şimdi size kredi kartına başvurmadan, kefilsiz, faizsiz, senetsiz bir sistemden bahsedeceğiz. Bu kart sistemi somut görüntü olarak tıpkı kredi kartına benziyor, fakat işlevsel anlamda çok farklı. Bu sistem paykasa ya da epin olarak adlandırılıyor. İngiltere’de oluşturulmaya başlandığından TL olarak değil de Euro cinsinden işlem görüyor. 10, 15, 20, 25 Euro ile başlayarak 5’in katları şeklinde bakiyeleri var. Bu bakiye 5000 Euro gibi yüksek bir tutara kadar çıkabilir.10 Euro olabilecek en düşük tutarken, 5000 Euro da olabilecek en yüksek paykasa bakiyesidir. Bakiyeler paykasa kartınızın sağ üst kısmında yazılı olarak yer alır.

Paykasa kartın üzerinde bulunanlara değinmişken kısaca kartın görünüşünü aktaralım. Kart siyah renktedir. Üzerinde dünya haritası bulunur. Ayrıca sol tarafta bir kod vardır. Sol üst kısmında mavi yeşil paykasa logosu ve ortada paykasa adı yazılır. Alt kısmında da on altı haneli müşteri pini vardır.

Paykasa üzerinde on altı haneli pin kodu olan ayrıca güvenlik kodu bulunan bir kart sistemi. Bu sistemde kartı satın aldığınız tedarikçi firma tüm sorularınıza ve problemlerinize yanıt vermek durumunda. Ama zaten çok güvenli ve korumalı bir sistem olduğu için bu konuda pek de problem yaşanan bir sistem değil.

Paykasa sisteminde kredi kartı ile yaşanabilecek sorunlar yok demiştik. Bunlardan biri de kredi kartı çaldırma ihtimali. Paykasa somut bir sistem olmadığından çaldırmaya bağlı bir korku yaşamazsınız. Ayrıca sistem sizden finansal ya da kişisel bilgilerinizi istemez. Bu da güven konusunda olumlu bir etkidir.

Paykasa içinde şifrelenmiş pin kodları vardır. Bireyler bu pin kodları sayesinde ödeme yapar. Pin kodu on altı haneden oluşur. Paykasa elektronik para birimi olarak adlandırıldığından bu pin kodları olmadan çalışması düşünülemez. Pin kodları bilgisayar mühendislerinin yüksek güvenliği ile kırılmaz verilere sahiptir.

Peki Bu Sistemi Nasıl Kullanacağım?
Paykasa içinde bulunan bakiyelerden tercih yapıp istediğiniz tutardaki kartı alıyorsunuz. Kartı istediğiniz firmadan temin ettikten sonra e-ticaret ortamında kullanmaya başlayabilirsiniz. Facebook, Zynga, Habbo, Skype, FishVille, Gladiatus, LeagueLegends gibi uygulamalar paykasanızı kullanabileceğiniz uygulamalardan yalnızca birkaçıdır. Tercih ettiğiniz web adresine girdikten sonra para yatırabilmeniz için müşteri pin kodunuzu ekranda çıkan yere yazmanız yeterlidir. Pin kodunuz yalnızca size özeldir, kişisel ve benzersizdir.

Ödeme Kısmı
İstediğiniz ürünü istediğiniz web adresinde sepete attıktan sonra ödeme seçenekleri karşınıza çıkacak. Bu ödeme seçeneklerinde paykasayı seçerek ödemenizi paykasa ile yapabilirsiniz. İşte bu kadar kolay. Ayrıca bu sistemi Türkiye’de kullanabildiğiniz gibi yurt dışı odaklı firmalarda da kullanabilirsiniz. Dünyanın herhangi bir yerinden internet aracılığıyla tedarikçi firmanın müşteri temsilcileri ile iletişim kurabilirsiniz.

Paykasa online kart ve elektronik para sistemi ile dilediğiniz oyun ve alışveriş sitesi ya da mobil uygulamalarla istediğiniz ürünleri alabilirsiniz. Hiç kimsenin zorlanmayacağı şekilde paykasa sizlere kolay bir ödeme imkânı sağlıyor.

İstediğiniz ürünü seçin, paykasayla ödeme kısmına tıklayın ve ürünün kapınıza gelmesini bekleyin. İşte bu kadar basit.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top