skip to Main Content
1-800-987-654 admin@totalwptheme.com
Paykasa Ne İşe Yarar ?

Paykasa Ne İşe Yarar ?

Online alışverişin her geçen gün arttığı internet dünyasında, kredi kartı ve banka hesabıyla ödeme yapmak için alternatif ödeme yöntemi olarak kullanılan ön ödemeli sanal kartların kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. İnternetten alışveriş etmek artık bir mecburiyet haline geldi. Fakat bu alışveriş esnasında kullandığınız ödeme araçları yoluyla kendinize ve banka hesaplarınıza ait pek çok bilgiyi internet ortamına deşifre etmiş oluyorsunuz. Bu da çok güvenli bir yöntem olmayıp pek çok kullanıcıyı tedirgin etmektedir. Paykasa kart, bu alanda duyulan ihtiyaç üzerine piyasaya sürülen bir sanal karttır. Sanal kartınız olan paykasa kartı kullanırken kendiniz hakkında ya daçalıştığınız banka hakkında hiçbir bilgiyi internet ortamında paylaşmanız gerekmez. Kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmadan, ön ödemeli sanal kart paykasa ile hızı ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz

Sanal kartınızı alırken kaç liralık alışveriş yapmak istiyorsanız o kadar parayı Euro cinsinden kartınıza yüklersiniz. Paykasa kartını,kontürlü telefon kartı gibi düşünebilirsiniz. Önce parayı yüklersiniz daha sonra da paranız kadar harcama yaparak alışveriş edersiniz. Kredi kartı kullanımında olduğu gibi alışverişten sonra bir ödeme yapmanız gerekmez. Paykasa kart kullanırken kart ücreti, faiz, aidat vb. isimler altında ekstra bir takım ödemeler yapmanız gerekmez.

Özetle; paykasa kart internet ortamında güvenle alışveriş edebilmeniz için tasarlanmış sanal bir elektronik karttır. İnternet ortamında güvenli alıveriş yapmaya, oyun oynamaya ya da bahis sitelerinde kullanmaya yarar. Kullanıcılar tarafından gün geçtikçe daha çok tercih edilmektedir.

Dikkat: Paykasa kartlar internet dışı ortamlarda kullanılamaz.

Paykasa Ne İçin Kullanılır ?
Paykasa kart sadece internet üzerinden alışveriş yapabilmeniz için kullanılır. Sanal ortamda kullanmak için tasarlanmıştır.

Paykasa kart kullanarak web sitelerinden herhangi biri üzerinden yapacağınız alım satımlarda birçok avantajınız olacaktır. Paykasa kart sanal bir karttır. Paykasa kart almak için kredi kartı vb. kullanmanız gerekmez havale ve/veya EFT yoluyla kartınıza para yüklemesi yapabilirsiniz.Satın alma işleminizden sonra Paykasa kartınızın 16 haneli kodu size verilir. Bu kod tek kullanımlıktır ve sadece kart sahibine özgüdür. Alışveriş yapmak istediğiniz sitede beğendiğiniz ürünü seçtikten sonra sıra ödemeye geldiğinde bu 16 haneli koddaki rakam ve harfleri sırasıyla internet ortamına yüklersiniz ve böylece sahip olunan kod kullanılarak alışveriş edilecek siteye ödeme yapılabilir.

Kod kullanıldıktan ve ödeme işlemi bittikten sonra paykasa kartı geçerliliğini yitirir. Bu nedenle banka ve kredi kartı bilgilerini paylaşmadan ve herhangi bir güvenlik tehdidi altında kalma riski olmadan hızlıve kolay bir şekilde çevrimiçi alışveriş yapabilirsiniz.

Paykasa kart sanal bir kart olduğu için çalınma, kaybetme, herhangi bir yerde unutma vs. sorunlar gündeme gelmez. Alışverişinizi yaptıktan sona eğer kartınızda para kaldı ise yüklediğiniz paranın limiti dahilinde olmak üzere tekrar alışveriş yapabilirsiniz.Karttaki para bitinceye kadar size verilen 16 hanelik pini birkaç kez kullanabilirsiniz.

Eğer alışverişinizi yaptıktan sonra kartınızda para kaldı ise ve sizde bu parayı geri almak isterseniz , Paykasa kart aldığınız yerdeki müşteri temsilcisi ile temasa geçin. Karttaki parayı kullanmayacağınızı belirtin. Paranızın hesabınıza geri havale edilmesini istediğiniz bildirin. O zaman çok cüzi bir ücret kesilerek paranız tekrar sizin hesabınıza havale edilir. Alınan komisyon ücreti banka işlemi için ödenen ücretlerden çok düşüktür.

Sizin de fark edeceğiniz gibi paykasa kart tedarik edilmesi, kullanımı, geri iadesi, güvenliği gibi özellikler göz önüne alındığında çok kullanışlı ve pratik bir ödeme yöntemidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top